Odkryłem sekret zdrowych nóg w wieku 53: Ten sposób skutecznie zwalcza obrzęki, żylaki i ból nóg.

Retencja wody, czyli obrzęk, pojawia się, gdy w ciele gromadzi się zbyt wiele płynów, prowadząc do obrzęku rąk, stóp, kostek i worków pod oczami.

W czasie ciąży lub przed miesiączką, u kobiet może również dojść do zatrzymania wody. Zatrzymanie płynów w ciele nie tylko zwiększa wagę, ale także obciąża serce i inne narządy wewnętrzne. Ten problem często pojawia się u osób powyżej 50 roku życia i jest silnie związany z siedzącym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej i niezdrowym stylem życia.

Moja mama cierpiała na problemy z krążeniem w nogach przez lata. Mimo stosowania leków, ból nóg był tak intensywny, że niekiedy nie mogła spać przez kilka dni. Pielęgniarka w przychodni poleciła nam leczenie pokrzywą, co okazało się niezwykle skuteczne. Aby przygotować kąpiel z pokrzywy, należy rozerwać roślinę wraz z korzeniami, dokładnie umyć z gliny, a następnie zanurzyć w wiadrze z zimną wodą na całą noc.

Następnego dnia należy podgrzać roztwór, ale nie doprowadzać do wrzenia, a po ostygnięciu zanurzyć stopy na około 20 minut. Moja mama odczuła znaczną ulgę już po pierwszej kąpieli, która pomaga również na obrzęki i żylaki.

Obrzęk rozwija się często przez zatrzymanie płynów w ciele, co może być spowodowane nierównowagą sodu i potasu. Rzodkiewka czarna, bogata w potas i mająca działanie moczopędne, może pomóc usunąć nadmiar płynów z organizmu. Przepis na mieszankę obejmuje startą czarną rzodkiewkę i sok z cytryny, stosowaną 4-5 razy dziennie przez tydzień.

Natka pietruszki, będąca skutecznym naturalnym diuretykiem, może być użyta do przygotowania prostej herbaty, która pomaga zwalczać zatrzymanie wody. Wystarczy zagotować wodę z drobno posiekaną pietruszką i po ostygnięciu pić trzy razy dziennie. Należy jednak pamiętać, że nadmierne spożycie może być szkodliwe, zwłaszcza dla kobiet w ciąży, dlatego nie należy pić więcej niż litr herbaty dziennie.

Inne zioła i warzywa, takie jak pokrzywa, mniszek lekarski, łopian, seler, imbir, marchewka, ogórki, żurawina, cynamon i szparagi, również wspomagają wydalanie nadmiaru wody z organizmu. Zielona herbata, bogata w potas, jest naturalnym środkiem moczopędnym, a mniszek lekarski tradycyjnie stosuje się do leczenia retencji wody. Arbuz, składający się w 92% z wody, również pomaga w wydalaniu nadmiaru płynów.

Aby szybko poradzić sobie z zatrzymaniem wody, można stosować napój z zielonej herbaty i liścia laurowego, wzbogacony cynamonem dla smaku. Pijąc tę herbatę trzy razy dziennie przez tydzień, można znacznie zmniejszyć zatrzymanie płynów w ciele.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!